My default image

Dąbrowa Górnicza

Bartłomiej Rdest - Leerde88

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Bartłomiej Rdest - Leerde88


Jego zdjęcia mówią same za siebie. Nie potrzebują kolorów, aby wyrazić swój przekaz. Ich siła polega na kolorystycznym minimalizmie i ukrytej nostalgii. Leerde88 - pod takim nickiem na Instagramie kryje się dąbrowianin, którego zdjęć w tym medium społecznościowym trudno nie zauważyć. Bartłomiej Rdest, bo tak się naprawdę nazywa, regularnie publikuje zdjęcia prezentujące również miasto Dąbrowa Górnicza. Nie znajdziecie tam jednak typowych fotek. Jego zdjęcia mają to coś, co tak trudno określić. Zresztą sami sprawdźcie.

Bartłomiej Rdest - Leerde88

Jest samoukiem, a fotografią interesuje się od 15 lat. Jako dziecko fotografował znajomych i przyrodę. Dziś łapie w obiektyw ulice, budynki, miejsca i ludzi. Jak sam nam powiedział - "fotografuje wszystko co wpadnie mi w oko, ale tylko wtedy gdy odwierciedla cząstkę mnie".

Nie żyje z fotografii, ale nie ukrywa, że to z nią chciałaby związać swoją zawodową przyszłość. Fotografowanie daje mu odetchnąć od codzienności. - Nie znam sie zbytnio na sztuce. Fotografuję to, co sam chciałbym jako odbiorca zobaczyć. Robię zdjęcia przeważnie dla siebie, każdy za czymś tęskni. Robiąc zdjecia odczuwam spokój i nostalgię, tęsknotę za czymś, co przeminęło. To właśnie próbuję uchwycić, jakby wspomnienie - mówi nam Bartek.

Od urodzenia mieszka w Dąbrowie Górniczej, w dzielnicy Gołonóg. Jest przywiązany do swojego miasta, za każdym razem odnajduje w nim coć nowego do uchwycenia. - Nie ma miejsc w Dąbrowie, których można nie lubić. Dąbrowa jest jak mały świat prosto z gry - mamy górkę gołonoską, lasy, jeziora, a nawet pustynię. To duże pole do popisu dla każdego artysty i człowieka z wyobraźnią - powiedział w rozmowie z nami.

Instagram - @Leerde88

***

Uwaga - Zagłębiacy z pasją!

Wracamy do prezentowania zapoczątkowanego przez nas kilka lat temu cyklu "Dąbrowiacy z pasją". Na naszych łamach przedstawiliśmy wam już ponad 50 kreatywnych osób. Chcemy jednak rozszerzyć nasz dział i pokazywać wam ciekawe osobowości czy projekty z całego regionu. Nasza seria zmienia więc nazwę na "Zagłębiacy z pasją". Macie pomysł o kim moglibyśmy napisać? A może sami chcielibyście się zaprezentować na naszych łamach? Nie stawiamy żadnych wymagań, ograniczać was może jedynie własna wyobraźnia! Zapraszamy do kontaktu: redakcja@dg.pl

Komentarze


Pozostałe

Szymon Lubaszka - Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego

Ma 25 lat i nietypowe zainteresowania. Aby je realizować schodzi pod ziemię. Szymon Lubaszka, młody dąbrowianin, podąża śladami nieczynnych już kopalń Zagłębia Dąbrowskiego, które chce ocalić od zapomnienia. Jego orężem jest aparat fotograficzny i profil na Facebooku. Fotografuje nieczynne już kopalnie, zbiera eksponaty, aby potem zaprezentować je na organizowanych przez siebie wystawach. Swój projekt nazwał "Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego".

Jakub Bednarz - życie na szóstym biegu

Niektórzy nie rozumieją co inni widzą w bieganiu, dla innych bieganie jest natomiast sposobem na życie. Jeszcze innym potrzebny jest impuls do działania lub po prostu dobry przykład. Jeśli go wam brakuje koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Bednarza - mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który przebiegł to miasto wzdłuż i wszerz, a na swoim koncie ma udziały w wielu imprezach biegowych w całej Polsce i wyniki, które imponują.

Bajkoszycie - Marta Paśnik

Zagłębie pełne jest kreatywnych osób, które mijamy na ulicach, ale również w świecie wirtualnym, przekładając kartki elektronicznych stron. Nie sposób przejść obojętnie obok ich magicznego świata. Taki jest właśnie świat Marty, mieszkanki Będzina, prowadzącej bloga ugliefriend. Zakwalifikować ją do szafiarek to mało. Jej blog to moda, poezja i malarstwo w jednym. Upust swojej wyobraźni daje również szyjąc szmaciane lalki. Na jej wytwory mamy dla was rabat, ale najpierw poczytajcie.

Zobacz więcej