My default image

Dąbrowa Górnicza

Marcin Łazarski

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Marcin Łazarski


Marcin Łazarski - dąbrowski wokalista, autor muzyki i tekstów - powraca z nowym minialbumem. Dąbrowianin dał się poznać szerszej publiczności jako lider i twórca zespołu De Trebles oraz zwycięzca programu telewizyjnego "Szansa na sukces".

Marcin Łazarski

Marcin Łazarski jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest liderem i twórcą powstałego w 2008 roku zespołu De Trebles. Aktualnie tworzy solowy repertuar, oparty na akustycznym i gitarowym brzmieniu, będący mieszanką melancholii i humoru. W styczniu ukazała się najnowsza EPka Marcin Łazarski 2015, która zawiera trzy utwory z solowego repertuaru:
 

Tylko bądź
Wszystko czego chcę
Pięć po północy


Mówi o sobie, że jest muzykiem z krwi i kości, od dziecka kształcącym się w kierunku muzycznym. Na co dzień intensywnie zabiega o to, aby nie być anonimowym. Zwiedził trochę Polski jeżdżąc na festiwale, koncerty, uczestniczył w wielu telewizyjnych programach. 

- Doświadczenie, nagrody muzyczne, jakie po drodze zdobyłem, na pewno pomagają mi dać się poznać coraz szerszej publice. Jednak tym razem postanowiłem zrobić coś nowego, świeżego z mojego punktu widzenia - mówi o nowym projekcie muzycznym.  - EP jest zapowiedzią muzyki, jaka siedziała we mnie od kilku lat, od czasów studiów i jest efektem pewnych zmian w mojej  wyobraźni muzycznej. Stworzyłem repertuar, który mocno wyraża mnie, moje postrzeganie świata. Generalnie doceniam muzykę której treści mają jakieś znaczenie, a nie są tylko zlepkiem rymujących się końcówek. Tak też staram się pisać. Inspiruje mnie życie, rzeczywistość, otoczenie i ludzie. Moje muzyczne inspiracje są bardzo rozległe i ciężko je sprowadzić do jednego gatunku czy kilku wykonawców. Słucham od jazzu do mocnego rock'a czy hip hop'u. Liczą się dla mnie walory muzyczne, jakość, przekaz. Jednak są też artyści, których słucham bardziej wnikliwie; to m.in. Charlie Winston, John Mayer, Jamie Cullum, James Morrison, Gary Clark Jr., Mietek Szcześniak, Bon Iver, SRV i wielu innych - dodaje.

Kiedy nie śpiewa – gotuje i próbuje opanować do perfekcji kuchnię włoską i hinduską. Zbiera książki kulinarne. Uwielbia podróże. - Staram się wybywać w podróż, przy każdej możliwej okazji. Jestem uzależniony od sportu – jeżeli choć raz w tygodniu nie poruszam się, to jest źle.  - mówi. Regularnie gra w piłkę nożną w amatorskiej drużynie. Gra często na dąbrowskich plażach w siatkówkę, jeździ dużo na rowerze, rolkach, w zimę na snowboardzie. Wiele z tych sportowych pasji spełnia właśnie w Dąbrowie, która służy takiemu stylowi życia. Dlatego najczęściej odwiedza zielone tereny miasta. - Przydałby się jeszcze u nas miejsce dla muzyków, zrzeszające i „kreujące” dąbrowskie środowisko. Takie, gdzie można jam'ować, spotykać muzyków, inspirować młodych, integrować różne gatunki - mówi muzyk.

Drugą jego pasją jest fotografia. Potrafi godzinami biegać z aparatem, deszcz, zima, upał, nie ważne. Sprawia mu to ogromną przyjemność. W tym kierunku prowadzi również działalność gospodarczą.
 

***

Szukamy dąbrowiaków z pasją!

Artystyczna, sportowa, a może związana choćby z majsterkowaniem czy fotografowaniem gwiazd? Nieważne jaką masz pasję. Napisz do nas, a my ją pokażemy. Dąbrowa potrafi być kreatywna. Staramy się to udowodnić w naszym dziale "Dąbrowiacy z pasją", który tworzymy od ponad 2 lat.

Zaprezentowaliśmy wam już ponad 50 ciekawych osobowości mieszkających, pochodzących lub związanych z Dąbrową Górniczą. Czekamy na kolejne zgłoszenia osób, które nie wiedzą co to nuda i starają się żyć z pasją. Zaprezentuj się w naszym dziale lub zgłoś osobę, która według ciebie koniecznie powinna zostać w nim zeprezentowana. Na wasze maile czekamy pod adresem: redakcja@dg.pl

Komentarze


Pozostałe

Szymon Lubaszka - Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego

Ma 25 lat i nietypowe zainteresowania. Aby je realizować schodzi pod ziemię. Szymon Lubaszka, młody dąbrowianin, podąża śladami nieczynnych już kopalń Zagłębia Dąbrowskiego, które chce ocalić od zapomnienia. Jego orężem jest aparat fotograficzny i profil na Facebooku. Fotografuje nieczynne już kopalnie, zbiera eksponaty, aby potem zaprezentować je na organizowanych przez siebie wystawach. Swój projekt nazwał "Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego".

Jakub Bednarz - życie na szóstym biegu

Niektórzy nie rozumieją co inni widzą w bieganiu, dla innych bieganie jest natomiast sposobem na życie. Jeszcze innym potrzebny jest impuls do działania lub po prostu dobry przykład. Jeśli go wam brakuje koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Bednarza - mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który przebiegł to miasto wzdłuż i wszerz, a na swoim koncie ma udziały w wielu imprezach biegowych w całej Polsce i wyniki, które imponują.

Bajkoszycie - Marta Paśnik

Zagłębie pełne jest kreatywnych osób, które mijamy na ulicach, ale również w świecie wirtualnym, przekładając kartki elektronicznych stron. Nie sposób przejść obojętnie obok ich magicznego świata. Taki jest właśnie świat Marty, mieszkanki Będzina, prowadzącej bloga ugliefriend. Zakwalifikować ją do szafiarek to mało. Jej blog to moda, poezja i malarstwo w jednym. Upust swojej wyobraźni daje również szyjąc szmaciane lalki. Na jej wytwory mamy dla was rabat, ale najpierw poczytajcie.

Bartłomiej Rdest - Leerde88

Jego zdjęcia mówią same za siebie. Nie potrzebują kolorów, aby wyrazić swój przekaz. Ich siła polega na kolorystycznym minimalizmie i ukrytej nostalgii. Leerde88 - pod takim nickiem na Instagramie kryje się dąbrowianin, którego zdjęć w tym medium społecznościowym trudno nie zauważyć. Bartłomiej Rdest, bo tak się naprawdę nazywa, regularnie publikuje zdjęcia prezentujące również miasto Dąbrowa Górnicza. Nie znajdziecie tam jednak typowych fotek. Jego zdjęcia mają to coś, co tak trudno określić. Zresztą sami sprawdźcie.

Zobacz więcej