My default image

Dąbrowa Górnicza

Piotr Błachno

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Piotr Błachno


W dziale "Dąbrowiacy z pasją" przedstawiamy zwykłych mieszkańców miasta z niezwykłymi pasjami. Tym razem chcemy wam przedstawić Piotra Błachno, którego pasją jest makrofotografia. Od kilku lat robi zdjęcia dąbrowskiej przyrodzie, a efekty jego pracy możecie zobaczyć na fotografiach, które prezentujemy.

Piotr Błachno

Piotr Błachno jest mieszkańcem dąbrowskiego Gołonoga. Większość jego zdjęć powstaje w pobliżu jezior Pogoria 2, 3 oraz 4 . Fotografią pasjonuje się już od kilku lat. Od początku szukał własnej tematyki, nie czując się dobrze w architekturze czy krajobrazie. Z czasem, podczas wypadów z aparatem, zaczął baczniej przyglądać się przyrodzie i ich małym mieszkańcom.Początkowo fotografował nie mając jeszcze odpowiedniego sprzętu. - Obserwowałem, przyglądałem się poszczególnym gatunkom, sięgałem po odpowiednie książki, zacząłem przeglądać fora internetowe, wzbogacać wiedzę, technikę i wreszcie sprzęt. I tak stwierdziłem, że to jest to, co lubię. Makrofotografia - pierwsze ujęcie, pierwsza radość, wow - to tak wygląda ? I tak minęły właśnie trzy lata - mówi.

W pierwszym roku skupiał się bardziej na teorii niż praktyce. Drugi rok był próbą wykorzystania wiedzy w praktyce, jak sam mówi, nie do końca udaną.  Twierdzi, że dopiero teraz może pokazać w pełni, to czego się wcześniej nauczył. - Oczywiście to nie wszystko, ciągle się uczę i z niecierpliwością czekam na kolejny, jeszcze lepszy sezon - mówi. Piotr Błachno pracuje w firmie DFME "Damel". Poza pracą uczęszcza do szkoły policealnej o profilu Fototechnik.

Więcej dąbrowiaków z pasją prezentujemy w naszym dziale DĄBROWIACY Z PASJĄ.***
UWAGA
Szukamy dąbrowiaków z pasją!


Artystyczna, sportowa, a może związana choćby z majsterkowaniem czy fotografowaniem gwiazd? Nieważne jaką masz pasję. Napisz do nas, a my ją pokażemy. Dąbrowa potrafi być kreatywna. Staramy się to udowodnić w naszym dziale "Dąbrowiacy z pasją", który tworzymy od ponad 3 lat.

Zaprezentowaliśmy wam już ponad 40 ciekawych osobowości mieszkających, pochodzących lub związanych z Dąbrową Górniczą. Czekamy na kolejne zgłoszenia osób, które nie wiedzą co to nuda i starają się żyć z pasją. Zaprezentuj się w naszym dziale lub zgłoś osobę, która według ciebie koniecznie powinna zostać w nim zeprezentowana. Na wasze maile czekamy pod adresem: redakcja@dg.pl

(mag) / zdjęcia Piotr Błachno

Komentarze (1)


Panna Młoda,

Ten Pan powinien zajmować się robieniem zdjęć robakom, karaluchom, molom itp. bo jak widać, tylko w tej dziedzinie się odnajduje. W chwili obecnej zajmuje się fotografią ślubną, która nie bardzo mu wychodzi. Nie polecam.


Pozostałe

Szymon Lubaszka - Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego

Ma 25 lat i nietypowe zainteresowania. Aby je realizować schodzi pod ziemię. Szymon Lubaszka, młody dąbrowianin, podąża śladami nieczynnych już kopalń Zagłębia Dąbrowskiego, które chce ocalić od zapomnienia. Jego orężem jest aparat fotograficzny i profil na Facebooku. Fotografuje nieczynne już kopalnie, zbiera eksponaty, aby potem zaprezentować je na organizowanych przez siebie wystawach. Swój projekt nazwał "Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego".

Jakub Bednarz - życie na szóstym biegu

Niektórzy nie rozumieją co inni widzą w bieganiu, dla innych bieganie jest natomiast sposobem na życie. Jeszcze innym potrzebny jest impuls do działania lub po prostu dobry przykład. Jeśli go wam brakuje koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Bednarza - mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który przebiegł to miasto wzdłuż i wszerz, a na swoim koncie ma udziały w wielu imprezach biegowych w całej Polsce i wyniki, które imponują.

Bajkoszycie - Marta Paśnik

Zagłębie pełne jest kreatywnych osób, które mijamy na ulicach, ale również w świecie wirtualnym, przekładając kartki elektronicznych stron. Nie sposób przejść obojętnie obok ich magicznego świata. Taki jest właśnie świat Marty, mieszkanki Będzina, prowadzącej bloga ugliefriend. Zakwalifikować ją do szafiarek to mało. Jej blog to moda, poezja i malarstwo w jednym. Upust swojej wyobraźni daje również szyjąc szmaciane lalki. Na jej wytwory mamy dla was rabat, ale najpierw poczytajcie.

Bartłomiej Rdest - Leerde88

Jego zdjęcia mówią same za siebie. Nie potrzebują kolorów, aby wyrazić swój przekaz. Ich siła polega na kolorystycznym minimalizmie i ukrytej nostalgii. Leerde88 - pod takim nickiem na Instagramie kryje się dąbrowianin, którego zdjęć w tym medium społecznościowym trudno nie zauważyć. Bartłomiej Rdest, bo tak się naprawdę nazywa, regularnie publikuje zdjęcia prezentujące również miasto Dąbrowa Górnicza. Nie znajdziecie tam jednak typowych fotek. Jego zdjęcia mają to coś, co tak trudno określić. Zresztą sami sprawdźcie.

Zobacz więcej