My default image

Dąbrowa Górnicza

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa


Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Dąbrowska Ściema Kabaretowa DeBeŚciak to jeden z najbardziej znanych, cenionych i wyczekiwanych przeglądów kabaretowych w Polsce. Jedyny taki konkurs, w którym jurorem jest publiczność. Wymagająca i prawie nieprzekupna, nierzadko składająca się ze stałych bywalców, którzy niejedno już widzieli i nie dadzą się tak łatwo zwieść. Ich głos w wyborach jest jedynym czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce. To co charakterystyczne dla tego posiadającego 15-letnią tradycję kabaretowego wydarzenia, to luźny stosunek do sztywnych reguł konkursu oraz zmieniający się każdej edycji temat przewodni, dzięki któremu publiczność może być pewna, że prezentowane skecze nie będą "odgrzewane".

KONKURS STAND-UP (27.10.2017, godz. 19:00) Sala Teatralna PKZ
Po raz pierwszy na deskach Sali Teatralnej w szranki staną stand-upowcy, którzy w swojej kategorii zawalczą o statuetkę DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka. Każdy z nich będzie miał 30 minut, by przekonać do siebie dąbrowską publiczność – tę samą, która wyłoni zwycięzców w specjalnym głosowaniu. Na pałacowej scenie zobaczymy niekoniecznie młodych, ale z całą pewnością zdolnych wykonawców tego (dość świeżego w Polsce) oralnego rzemiosła, m.in.:
Marcina Zbigniewa Wojciecha
Mieszka Minkiewicza
Jacka Nocha
Szymona Łątkowskiego
Konkurs w kategorii stand-up poprowadzi piękny i niepowtarzalny laureat ubiegłorocznego DeBeŚciaka – Damian Kubik vel Antoni Gorgoń Grucha!
KONKURS KABARETOWY (28.10.2017, godz. 16:00-22:00) Sala Teatralna PKZ
Konkurs kabaretowy to stały element każdej Ściemy, w którym biorą udział zespoły mające szansę, by zostać jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej sceny kabaretowej. W tym roku o tytuł DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka zawalczą m.in.:
44-200
Noc
Czołówka Piekła
4 Fala
Weźrzesz
Konkurs kabaretów poprowadzą Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni, czyli Kabaret DNO!
KONCERT LAUREATÓW (29.10.2017, godz. 17:00-22:00) Sala Teatralna PKZ
Jak sama nazwa wskazuje, podczas tego koncertu zobaczymy zdobywców statuetek DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka zarówno w kategorii stand-up, jak i kategorii kabarety. Łącznie 6 wykonawców, którzy otrzymali od Was największą ilość głosów w konkursie. Zwieńczeniem niedzielnego wydarzenia będzie występ Kabaretu DNO.
 
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
16-29.10.2017
Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki
26.10.2017, godz. 19:00
Projekcja filmu The Lord of the Stars
 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej