My default image

Dąbrowa Górnicza

Tymon (Tymański) & The Transitors

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Tymon (Tymański) & The Transitors


„Zatrzymaj Wojnę!” – to nazwa ostatniej płyty zespołu Tymon & The Transistors, stanowiąca muzyczny manifest antywojenny oparty na tekstach znanych autorów polskich i rosyjskich. To właśnie utwory z tej płyty będziemy mogli głównie usłyszeć podczas koncertu na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia. Koncert jest składową projektu „PATRZ WIĘCEJ”.

Tymon (Tymański) & The Transitors

Grupa Tymon (Tymański) & The Transitors powstała latem 2002 r. w Olecku na potrzeby współpracy przy filmie „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Soundtrack zyskał uznania krytyków, tym samym zdobywając liczne nagrody m.in. Orła Akademii Filmowej 2003 oraz Złotą Kaczkę czasopisma Film. W 2006r. kwartet wydał drugi album „Don't Panic! We're From Poland”, na którym znalazły się również utwory napisane wspólnie z Robertem Brylewskim – ikoną polskiego rocka alternatywnego. Słynny Afa współtworzył z Tranzystorami również ich szóstą płytę „Polskie gówno”, stanowiącą jednocześnie muzykę do filmu o tym samym tytule. Musical otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w tym: nagrodę w kategorii Inne Spojrzenie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Grand Prix i nagrodę za muzykę na Koszalińskim Festiwalu „Młodzi i film”. W 2009 r. Tymon & The Transitors wydali płytę „Bigos Heart”, na którym gościnnie wystąpili Leszek Możdżer i Grzegorz Halama. Rok później album zdobył Fryderyka w kategorii Alternatywny Album Roku.

W lutym 2017 r. odbyła się premiera siódmego albumu zespołu „Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment.
 
Bilety w cenie 20 zł - dostępne w kasie PKZ od 4 września 2017r.
 
Piątek, 6 października, 2017, 19:00
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1

Komentarze


Pozostałe

Już za nami

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Zobacz więcej