My default image

Dąbrowa Górnicza

Poparzeni Kawą Trzy - koncert

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Poparzeni Kawą Trzy - koncert


3 grudnia o godzinie 17:00 będziemy mieli okazję posłuchać jak grają Poparzeni Kawą Trzy. Zespół stworzony przez dziennikarzy telewizyjnych i radiowych zagra koncert w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia i zrobi to z czego słynie - rozbuja publiczność w klimacie ska z domieszkami rocka, punku i swingu.

Poparzeni Kawą Trzy - koncert
Poparzeni Kawą Trzy to zespół dziennikarzy i współpracowników największych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej supergrupy Leningrad i ukraińskiej 5Nizza zawiązali w 2005 r. grupę grającą gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punku i swingu. W 2011 r. ukazała się na rynku pierwsza płyta PKT pod nazwą Musculus Cremaster. Data jej wydania zbiegała się ze spektakularnym sukcesem grupy na Sopot Festiwal Top Trendy, gdzie Poparzeni zdobyli jedną z trzech prestiżowych nagród za Kawałek do tańca. Zwycięstwo na Festiwalu Przebojem na antenę w Hajnówce, występy na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze czy też Reggae Festiwalu w Ostródzie świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka i repertuar Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako "biesiadne ska" z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości.
 
Do największych sukcesów grupy trzeba zaliczyć zwycięstwo w eliminacjach i występ przed wielotysięczną publicznością jednego z największych na Świecie festiwali Przystanku Woodstock 2012 oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy największy festiwal studencki w Polsce Ursynalia. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Organizują od 6 lat kultowy już, grudniowy Kontrabal Dziennikarzy, gdzie grając obok zaproszonych gwiazd mają okazję zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej. Rok 2012 zamknęli występując dla trzy i półmilionowego audytorium na imprezie sylwestrowej organizowanej i transmitowanej przez telewizję Polsat.
 
Skład zespołu:
 
Krzysztof Zasada – gitara, wokal
Roman Osica – leader wokal, saksofon altowy
Wojtek Jagielski - perkusja
Marian Hilla - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, chórki
Krzyś Tomaszewski - trąbka, flugelhorn, tuba, akordeon, chórki
Jacek Kret - puzon, wokal
Mariusz Gierszewski - bas

Komentarze


Pozostałe

Już za nami

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Zobacz więcej