My default image

Dąbrowa Górnicza

Wygraj bilety do Teatru Zagłębia (zakończony)

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Wygraj bilety do Teatru Zagłębia (zakończony)


Teatr Zagłębia zaprasza na swój najnowszy spektakl "Na dnie". Specjalnie dla was mamy 1 podwójne zaproszenie na to teatralne widowisko, które odbędzie się 6 maja o godzinie 18:00.

Wygraj bilety do Teatru Zagłębia (zakończony)

„Na dnie” wg Gorkiego w Teatrze Zagłębia

6-7 oraz 28 maja scena Teatru Zagłębia zamieni się w studio telewizyjne. Spektakl „Na dnie” wyreżyserował Paweł Świątek, finalista Talentów Trójki w kategorii Teatr w 2013 r., wielokrotnie nagradzany za debiut reżyserski - „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej.
 
„Na dnie” to pierwsza premiera zaplanowana przez nową kierownik artystyczną Teatru Zagłębia Anetę Groszyńską. Twórcy spektaklu postanowili akcję dramatu Gorkiego przenieść w realia współczesnego przemysłu telewizyjnego. Zapraszają widzów do studia „Zaczadzonych” - reality show o miłości, którego bohaterowie walczą o swoją godność i podmiotowość w obliczu warunków skrajnego ubóstwa. 
 
- „Na Dnie” jest opowieścią o ludziach z marginesu. Rozczarowanie rzeczywistością, która nie zmieściła się w głównym nurcie kapitalistycznej historii sukcesu ma szansę stać się wartościowym towarem koncernów medialnych. - mówi Świątek. - Emocje są na sprzedaż, ale czy na pewno wiemy za co tak naprawdę płacimy? I czy stać nas na sponsorowanie cudzego gniewu naszym współczuciem? - pyta reżyser. 
 
Nad dramaturgią spektaklu „Na dnie” pracowała Patrycja Kowańska, scenografię stworzył Marcin Chlanda, a kostiumy – Karolina Mazur. 
 
Na scenie zobaczymy: Agnieszkę Bałagę – Okońską, Agnieszkę Bieńkowską, Marię Bieńkowską, Beatę Deutschman, Edytę Ostojak, Małgorzatę Saniak, Michała Bałagę, Aleksandra Blitka, Kamila Bochniaka, Krzysztofa Korzeniowskiego, Grzegorza Kwasa, Wojciecha Leśniaka, Tomasza Muszyńskiego, Andrzeja Rozmusa, Andrzeja Śleziaka, Sebastiana Węgrzyna i Piotra Zawadzkiego.
 
KONKURS
 
Specjalnie dla was przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl, który odbędzie się 6 maja o godz. 18.00 (za symboliczną opłatą 2 zł, do odbioru w kasie Teatru Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Sosnowcu). Aby wygrać napisz dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać ten bilet. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 1 osobę, która otrzyma podwójne zaproszenie.
 
Na wasze maile czekamy pod adresem redakcja@dg.pl. W tytule maila piszcie "Teatr", a w treści maila podajcie również swoje imię i nazwisko. Zgłoszenia możecie przesyłać do czwartku, 4 maja włącznie. Zwycięzcę powiadomimy drogą mailową.
 
UWAGA - Osoba biorąca udział w konkursie w momencie przesłania zgłoszenia mailem wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w mailu przez Portal Dg.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.) oraz wyraża zgodę na publikację swoich danych na stronie (w przypadku wygranej). Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest  portal dg.pl znajduje się TUTAJ.
 
Zdjęcia: Maciej Stobierski
 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej