My default image

Dąbrowa Górnicza

Święto Niepodległości w PKZ

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Święto Niepodległości w PKZ


Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na szczególny koncert z okazji święta narodowego. 11 listopada o godzinie 18:00 w pałacowych progach zawita Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" z koncertem "A to Polska właśnie".

Święto Niepodległości w PKZ

"A to Polska właśnie" to tytuł koncertu Zespołu "Śląsk", który wystąpi na dużej scenie PKZ w pełnym składzie. Balet, Chór oraz Orkiestra Zespołu "Śląsk" zaprezentują piękno narodowej muzyki, tańców i strojów ludowych z całej Polski. Przeważającą częścią programu są opracowania muzyczne i kompozycje Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej, którzy uznawani są za twórców potęgi zespołu. W Sali Teatralnej PKZ usłyszymy m.in. utwory Trojak, Taniec chustkowy, Kujawiak ­- Oberek, Krakowiak i Tańce górali podhalańskich.

- Koncert z okazji Dnia Niepodległości jest o tyle wyjątkowy, że zobaczymy przekrój tego, co najpiękniejsze w polskiej kulturze. Wszystko w wykonaniu Zespołu "Śląsk", który występował również podczas otwarcia pałacu w 1958 roku - mówi Iga Długokęcka z ramienia PKZ.

Dodatkowo w placówkach pałacu odbędą się patriotyczne warsztaty oraz wieczory muzyczne. Wszystkie wydarzenia to znakomita okazja, by w kulturalny sposób uczcić pamięć wszystkich, którzy oddali życie za wolność ojczyzny, a także tych, których twórczość stała się nośnikiem naszej kultury w czasach, gdy tę kulturę próbowano zniszczyć. Więcej informacji na stronie www.palac.art.pl
 
Harmonogram:
3.11.2017 godz. 16:00 - Warsztaty patriotyczne "Kokarda narodowa w roli głównej" (PKZ Klub Osiedlowy "Krąg")
10.11.2017 godz. 17:00 - Wieczór muzyczny "Pieśni zrodzone z niewoli" (PKZ Klub osiedlowy "Helikon")
10.11.2017 godz. 17:00 - Wieczór pieśni patriotycznej "Leć Orle Biały..." (PKZ Świetlica Środowiskowa w Łęce)
11.11.2017 godz. 18:00 - Koncert z okazji Święta Niepodległości Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" (Pałac Kultury Zagłębia)
 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej